25 شهریور 1399 خواندن 18 دفعه
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، تور رسانه‌ای بازدید از مدارس تهران با همکاری گروه جهادی کمپین آجر به آجر امروز سه‌شنبه 25 شهریورماه در برخی مناطق تهران اجرا و اصحاب رسانه با وضعیت فضاهای آموزشی پایتخت آشنا شدند.
 
بازدید از «مدرسه ماندگار البرز» واقع در منطقه 6 آموزش و پرورش شهرتهران و آشنایی با مدارس فاخری که حتی ثبت ملی شده‌اند و شیوه‌های نگهداری و مرمت آنها در نخستین بازدید بررسی شد.
 
بازدید از «هنرستان سروندی» واقع در منطقه 12 آموزش و پرورش شهرتهران که به عنوان نقطه مرکزی و یکی از متراکم‌ترین مناطق تهران است، دومین مقصد بازدید خبرنگاران بود. مدرسه فوق با قدمتی حدودا 70 ساله در اولویت‌های تخریب و بازسازی قرار دارد و اکنون یک مدرسه فرسوده محسوب می‌شود.
 
بازدید از «دبستان معاد» واقع در منطقه 4 آموزش و پرورش شهرتهران که نیاز به مدارس جدید در این منطقه به شدت احساس می‌شود، سومین محل بازدید بود. در این دبستان دخترانه، دانش‌آموزان یک کلاس درس هم انشائی با موضوع: «مدرسه‌ای که من می‌خواهم بسازم چه ویژگی‌هایی دارد»، بود. مدرسه مورد نظر نیز فرسوده و دارای 27 کلاس درس است.
 
بازدید از «مدرسه نوجوانان انقلاب» واقع در منطقه 4 آموزش و پرورش تهران نیز که با مشارکت 286 دانش‌آموز خیر احداث شده و نمونه‌ای از ساخت یک مدرسه با مشارکت جمعی است، مقصد پایانی بود.
 
پویش ملی آجر به آجر نیز در راستای جلب نظر خیرین گرانقدر مدرسه ساز با هر میزان امکان کمک به احداث مدارس پیش بینی شده است و گروه‌های جهادی نیز با حضور خود در استانها در تلاش هستند تا خیرین بیشتری را به سمت ساخت مدارس در نقاطی که به مدرسه نیاز است، سوق دهند.
ادامه مطلب...
20 شهریور 1399 خواندن 32 دفعه
در ابتدا از دكتر رخشاني مهر و دكتر زيني وند معاونان محترم وزير آموزش و پرورش صميمانه تشكر ميكنم كه پس از موضوع احداث پنج فضاي آموزشي در شوراي آموزش و پرورش شهريار، امروز اين موضوع محقق شد.
 
از تمامي همكاران خوبم در اداره كل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران جناب آقاي دكتر صيدلو و همچنين مديريت آموزش و پرورش شهرستان شهريار جناب آقاي دكتر پارسا تشكر و قدرداني دارم.
 
شوراي آموزش و پرورش شهرستان شهريار انصافا يك شوراي نمونه در كشور است و اگر بحث تبديل به احسن املاك را مطرح كرده ايم و دغدغه داريم؛ اگر بحث مولدسازي دارايي هاي آموزش و پرورش را مطرح ميكنيم، راهي جز استفاده از اين منبع براي مدرسه سازي نداريم، اين الگو در شهرستان شهريار شكل گرفته است.
 
شوراها و شهرداري هاي اين شهرستان همگي به كمك آموزش و پرورش شهريار آمده اند و يك كار شورايي به تمام معنا را رقم زدند كه اين موضوع را براي ديگر شهرستانها مثال ميزنم، زيرا شوراي مسئوليت پذيري هستند كه مشكل بچه هاي مردم را مشكل خودشان ميدانند.
ادامه مطلب...
20 شهریور 1399 خواندن 23 دفعه
به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، احداث فضاهاي آموزشي در استان تهران با توجه به نيازمندي به ساخت مدارس، با سرعت و دقت بسيار در حال انجام است.
 
شهرستان شهريار نيز از جمله مناطق پرتراكم دانش آموزي است كه توجه بسياري به ساخت فضاهاي آموزشي جديد شده است.
 
عمليات ساخت پنج فضاي آموزشي امروز پنجشنبه ٢٠ شهريورماه در شهرستان شهريار آغاز شد.
 
در اين مراسم دكتر رخشاني مهر معاون وزير و رييس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس كشور، دكتر زيني وند معاون وزير و رييس سازمان مدارس غيردولتي، دكتر شهري مديركل نوسازي مدارس استان تهران، دكتر صيدلو مديركل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران، دكتر طاهري فرماندار شهريار و ديگر مسئولان محلي حضور داشتند.
ادامه مطلب...
18 شهریور 1399 خواندن 27 دفعه
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، همزمان با ١٥ شهريورماه و بازگشايي سراسري مدارس، مدرسه نوجوانان در منطقه ٤ شهرتهران افتتاح شد.
 
در اين مراسم محسن حاجي ميرزايي وزير آموزش و پرورش، مهراله رخشاني مهر معاون وزير و رييس سازمان نوسازي مدارس كشور، انوشيروان محسني بندپي استاندار تهران، علي شهري مديركل نوسازي مدارس استان تهران، عبدالرضا فولادوند مديركل آموزش و پرورش شهرتهران و جمعي از مسئولان حوزه وزارتي حضور داشتند.
 
مدرسه نوجوانان، با 11 باب کلاس درس در 1435 مترمربع زیربنا و با مشاركت ٢٨٦ خير مدرسه ساز كه قالبا از دانش آموزان بودند، موسوم به طرح متريك و با اعتبارات دولتي توسط نوسازي مدارس تهران احداث شده است.
 
پس از افتتاح مدرسه فوق، با پيام تصويري رييس جمهور، زنگ آغاز سال تحصيلي توسط وزير آموزش و پرورش نواخته شد.
ادامه مطلب...
03 شهریور 1399 خواندن 56 دفعه

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، در اين نشست، علي شهري مديركل نوسازي مدارس استان تهران ضمن تشكر از همراهي ادارات كل آموزش و پرورش و مجامع خيرين مدرسه ساز شهرتهران و شهرستانهاي استان تهران، اظهار كرد: بسته تحولي مشاركتهاي مردمي و طرح آجر به آجر قطعا با مشاركت و همدلي به سرمنزل مقصود خواهد رسيد.

وي افزود: حاصل اين كار پر خير و بركت معطوف به نظام تعليم و تربيت كشورمان است و نتايج آن احداث فضاهاي آموزشي براي آينده سازان ايران اسلامي خواهد بود.

شهري با بيان اينكه امسال ١٠ بسته تحولي در وزارت آموزش و پرورش پيش بيني شده است، خاطرنشان كرد: مهمترين بسته تحولي ارائه شده، "مشاركتهاي مردمي" است كه در ادامه فعاليتهاي خداپسندانه خيرين بزرگوار خواهد بود.

وي ادامه داد: در طرح آجر به آجر، قصد داريم ابتدا از خيرين بزرگوار مدرسه ساز تكريم و تجليل كنيم و عملكرد اين عزيزان را به مردم نشان دهيم؛ در ادامه نيز مردم را به سمت اين عمل خداپسندانه دعوت كنيم كه با هر ميزان كمك، حتي به اندازه يك آجر نيز امكان مشاركت در احداث مدارس وجود دارد.

مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران با بيان اينكه متراكم ترين و فرسوده ترين مدارس كشور در استان تهران وجود دارد، تصريح كرد: بايد تلاش كنيم به همت دولت محترم و اعتبارات دولتي، همراهي خيرين گرانقدر مدرسه ساز و حتي طرح آجر به آجر مدارس ايمن و در تراز نظام جمهوري اسلامي براي دانش آموزان بسازيم.

در ادامه نيز، مسئولان حاضر در نشست ضمن اعلام همراهي در طرح مذكور، نظرات و پيشنهادات خود را ارائه كردند.

ادامه مطلب...
03 شهریور 1399 خواندن 57 دفعه

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، جلسه مشترك نوسازي مدارس استان تهران با ادارات كل آموزش و پرورش و مجامع خيرين مدرسه ساز شهرتهران و شهرستانهاي استان تهران برگزار شد.

اين نشست مشترك در راستاي هماهنگي بيشتر در خصوص بسته تحولي اجرايي مشاركتهاي مردمي و به خصوص طرح آجر به آجر به انجام رسيد.

دكتر علي شهري مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران، دكتر محمد صيدلو مديركل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران، نعمت بني آدم رييس هيأت مديره مجمع خيرين مدرسه ساز شهرتهران، سيدهادي موجاني رييس هيأت مديره مجمع خيرين مدرسه ساز شهرستانهاي استان تهران، سركار خانم زهرا گيتي نژاد مسئول شوراي بانوان نوسازي مدارس استان تهران، سيدمجتبي هاشمي و جناب بهارلو معاونان ادارات آموزش و پرورش شهرستانهاي تهران و شهرتهران و محمدرضا قرباني و مجيد پيروزان مديران عامل مجامع خيرين مدرسه ساز شهرتهران و شهرستانهاي استان تهران در جلسه مذكور حضور داشتند.
اهم مصوباتي كه در اين نشست مشترك به تصويب رسيد به شرح ذيل است:
مديران عامل مجامع خيرين مدرسه ساز شهرتهران و شهرستانهاي تهران نشست هايي با اصناف مختلف در جهت مشاركت آنها در مدرسه سازي به انجام رسانند.
تكريم خيرين مدرسه ساز با ملاقات آنها در مناسبتهاي مختلف به انجام برسد.

يك درصد از اعتبارات ادارات كل آموزش و پرورش شهرتهران و شهرستانهاي استان تهران كه امكان قرارداد با صداوسيما وجود دارد، در جهت تكريم خيرين مدرسه ساز هزينه شود.
تصوير خيرين مدرسه ساز در بيلبوردهاي شهري همان مناطق نصب شود.

در فضاي مجازي از كليپ هاي تصويري مرتبط با خيرين مدرسه ساز بيشتر استفاده شود.

ادامه مطلب...
02 شهریور 1399 خواندن 69 دفعه
خير مدرسه ساز تهراني كه دختر ٢٠ ساله، پسر ٣٠ ساله و همسر خود را از دست داده است، براي زنده نگه داشتن نام و ياد آنها، در ساخت ٢ مدرسه در استان تهران مشاركت خواهد داشت.
 
مدرسه نخست
منطقه آموزشي: شهرك قائميه-اسلامشهر استان تهران
زيربنا: ١٣٢٠ مترمربع
مجموع هزينه هاي احداث مدرسه: حدود ٦ ميليارد تومان 
ميزان مشاركت خير گرانقدر: ١.٥ ميليارد تومان
تعداد كلاس درس: ١٢ باب
خيرين گرانقدر: فاطمه دارستاني
نام مدرسه نيز به نام حميد و اميرناصر تبرا، همسر و پسر ايشان نامگذاري خواهد شد.
 
 
مدرسه دوم
منطقه آموزشي: چهاردانگه استان تهران
تعداد كلاس درس: ١٨ باب
زيربنا: ٢ هزار مترمربع
ميزان مشاركت خيرين: ٢ ميليارد تومان
خيرين گرانقدر: فاطمه دارستاني
(نام مدرسه: طناز تبرا (دختر مرحومه خير بزرگوار) و فاطمه دارستاني (خير بزرگوار
 
.نكته حائز اهميت اينكه، خير بزرگوار مدرسه ساز، پس از پخش مستند خيرين مدرسه ساز و تيزر آجر به آجر از رسانه ملي، علاقمند به مشاركت در امر حسنه مدرسه سازي شدند.
ادامه مطلب...
21 مرداد 1399 خواندن 76 دفعه
جود 13 پروژه آموزشی فعال در شهرستان اسلامشهر/ فرهنگ سازی و جمع‌آوری کمک‌های خرد مردمی در مدرسه سازی با پویش ملی آجر به آجر محقق می‌شود
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، علی شهری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از مدارس در حال احداث و همچنین مدارس نیازمند توجه شهرستان اسلامشهر بازدید کرد.
 
شهری پس از بررسی آخرین وضعیت مدارس اسلامشهر، در دیدار با مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان اسلامشهر ضمن قدردانی از اقدامات خیرین مدرسه‌ساز اظهارداشت: اگر خیرین مدرسه‌ساز نبودند در خصوص تأمین فضاهای آموزشی با مشکلات بسیاری مواجه بودیم.
 
وی افزود: تعداد قابل توجهی از مدارس شهرستان اسلامشهر فرسوده و نیازمند «مقاوم‌سازی» و «تخریب و بازسازی» هستند که نیازمند حضور خیرین مدرسه ساز و همچنین استفاده از ظرفیت‌های شهرستانی در این خصوص است.
 
شهری با اشاره به تلاش در جهت احداث مدارس جدید و توجه به مدارس فرسوده در شهرستان اسلامشهر، خاطرنشان کرد: تعداد پروژه‌های شهرستان اسلامشهر به لحاظ کمی و کیفی در وضعیت خوبی قرار دارند و این در حالی است در بخش طرح تخریب و بازسازی مدارس با کمبود اعتبارات مواجه هستیم، اما کار همچنان در این بخش در حال انجام است.
 
وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت خیرین گرانقدر مدرسه ساز برای تکمیل پروژه‌های آموزشی، یکی از موضوعاتی است که مورد توجه قرار گرفته است، گفت:  با کمک و همراهی خیرین مدرسه ساز و همچنین استفاده از اعتبارات دولتی، ۱۳ پروژه آموزشی در شهرستان اسلامشهر در حال فعالیت است که تلاش می‌کنیم تا مهرماه تعداد قابل توجهی از این مدارس تحویل اداره آموزش و پرورش شود.
 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به آغاز پویش ملی آجر به آجر در تهران و همچنین در سطح کشور، تصریح کرد: پویش ملی آجر به آجر در جهت فرهنگ سازی احداث مدارس، تکریم از خیرین مدرسه ساز و همچنین جمع‌آوری کمک‌های خرد مردمی در امر مدرسه سازی راه‌اندازی شده است  و پیشنهاد می‌شود تا شهرستان اسلامشهر نیز ضمن معرفی حداکثری پویش ملی آجر به آجر به عموم مردم، از منابع ارزش افزوده در راستای امر خطیر مدرسه سازی استفاده گردد.
ادامه مطلب...
21 مرداد 1399 خواندن 63 دفعه
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، پروژه‌های آموزشی در دست ساخت استان تهران برای تحویل به ادارات آموزش و پرورش با سرعت و کیفیت مناسب در حال احداث است.
در همین راستا، علی شهری، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از پروژه‌های در دست احداث و همچنین برخی مدارس شهرستان اسلامشهر بازدید به عمل آورد.
در جریان بازدید از پروژه‌ها و فضاهای آموزشی، داود سرمدی معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان اسلامشهر و حسینعلی بنار مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر، مدیرکل نوسازی مدارس را مشایعت کردند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در بازدید از شهرستان اسلامشهر از پنج مدرسه و تعدادی از پروژه‌های آموزشی در دست احداث شهرستان اسلامشهر بازدید به عمل آورد.
ادامه مطلب...
19 مرداد 1399 خواندن 74 دفعه
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، علی شهری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهيز مدارس استان تهران با گرامیداشت 17 مردادماه و یاد و خاطره شهید "محمود صارمی" که به عنوان روز خبرنگار نام‌گذاری شده است، پیام تبریکی صادر کرد.
 
در متن این پیام تبریک آمده است:
 
خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی، چشم بینا و زبان گویای مردم هستند و در راه اطلاع رسانی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند. در عرصه کنونی که سرعت فزاینده گردش و پردازش اطلاعات را سپری می‌کنیم، خبرنگاران، رسانه‌ها و ارباب جراید هستند که با نگاه نافذ و تیزبین خود در مسیر شفافیت، اطلاع رسانی و مطالبه گری پیشقدم بوده و به راستی که مسئولان و مردم نیز اهمیت و ارزش این فعالیت و قلم ارزشمند را می‌دانند.
 
بدون شک رشد و ارتقاء سطح اطلاعات جامعه مرهون خدمات سریع و دقیق اصحاب رسانه است و ما در حوزه اداره کل نوسازی مدارس استان تهران همواره از این ظرفیت در راستای تحقق اهداف عالیه که همانا احداث فضاهای آموزشی است، بهره برده‌ایم. همانطور که می‌دانیم امروز خبرنگاران و رسانه‌ها به عنوان حامیان ساخت فضاهای آموزشی در کنار خادمان مردم و ملت حضور دارند. 
 
لذا این روز بزرگ را به خبرنگاران ساعی و پرتلاشی که درحوزه آموزش و پرورش بالاخص درحوزه نوسازی مدارس، به انعکاس اخبار و اطلاعات مولدین جامعه می‌پردازند، تبریک عرض می‌نمایم.
 
امید است با استعانت و توکل به خداوند متعال در انجام رسالت آگاهی بخشی، شفاف سازی و ارتقاء سطح فرهنگی جامعه موفق و موید باشید.
ادامه مطلب...
صفحه1 از6

nosazi

اداره کل نوسازی مدارس استان تهران

  • آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از میدان ونک کوچه شهید خلیل زاده پلاک 9
  • کدپستی : 1969754114
  • تلفن های تماس: 88779510- 88779511-88786841-88786842
  • پست الکترونیک روابط عمومی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید